o mnie

Nazywam się Paulina Tarnowska

Jestem certyfikowaną trenerką głosu.

Od 17 lat kształcę się muzycznie, od 11 lat śpiewam. Na swojej drodze obserwowałam różne podejścia do nauki śpiewu i muzyki. Jestem przekonana, że głos to najdelikatniejszy ze wszystkich instrumentów i wymaga czułego i indywidualnego podejścia. 

Praca z głosem to nie tylko suche techniczne umiejętności. Głos jest nośnikiem całej naszej opowieści z wewnątrz, do świata na zewnątrz. Niesie historię naszego ciała i jego samopoczucia w danym momencie. 

Nauka śpiewu jest dla mnie osobistą podróżą, w której poprzez coś tak pięknego jak muzyka, uczymy się siebie i swojej uważności. Poznajemy swoją wrażliwość, kreatywność, odwagę i swoje wyrażanie. Jednocześnie mamy możliwość doświadczania radości, wolności i poczucia mocy, kiedy śpiewamy pełnym głosem. 

Uważam możliwość uczestniczenia w tej podróży razem z uczniami za przywilej i wielką przyjemność.

Moja droga

Gdzie się uczyłam

Ukończyłam kurs trenerski lvl 1 w międzynarodowej szkole Modern Vocal Training.

Posiadam dyplom aktora scen muzycznych policealnej szkoły artystycznej ROE, dwa lata zaocznie uczyłam się aktorstwa i mam na koncie kilka lat w szkole muzycznej w klasie fortepianu.

Uczestniczyłam w wielu rozmaitych warsztatach, między innymi: warsztaty European Vocal Camp, warsztaty gospel, jazz, beatbox warsztaty pracy z tremą, z rytmem, warsztaty pieśni świata, pisania piosenek, czy nawet chór afrykański.

Od 11 lat rozwijałam swój głos pod okiem wspaniałych światowych trenerów, a także spędzając długie godziny na  samodzielnych ćwiczeniach harmonii, ozdobników, czy innych smaczków.

Obserwowałam i uczyłam się od takich trenerów głosu jak: Magda Navarrette, Andres Martorell, Julie Miles, Greg Enriquez, Monique Thomas, Rachel Balck, Ian Davidson, Joshua Alamu, Irenę Shams, Matthew Colhart, Michele Fischietti, Zofia Prucnal. Których obserwuję pilnie nadal. 

Ukończyłam także dwa lata nauki tańca współczesnego w szkole STW, od kilku lat regularnie medytuję, ćwiczę jogę i zgłębiam wiedzę na temat świadomości ciała we własnym zakresie.

Całą swoją zdobytą wiedzę i doświadczenie, wykorzystuje w trakcie prowadzenia lekcji i warsztatów.

3-728A6140
trochę o technice

Metoda, którą uczę

Modern Vocal Training to międzynarodowy instytut, w którym stare metody łączy się z nowoczesnymi oraz z badaniami naukowymi. Skupia się na pracy nad wszystkimi aspektami rozwoju ucznia i wybiega poza proste ramy treningu głosu. Pracując tą metodą uczeń poznaje diagnozę tendencji, które ograniczają jego głos, po czym poprzez konkretne ćwiczenia, może osiągnąć balans, tak aby głos był swobodny i pewny na całej swojej skali, bez złamań czy słabych rejestrów. Dzięki temu uczeń ma zawsze kontrolę i wybór co do dynamiki i barwy, jaką chce zaśpiewać.

Możesz dowiedzieć się więcej o MVT tutaj.